rok 2000 <

Začal jsem už webem o žonglování na základní škole. Nutno dodat, že jsem neměl žádné ambice.
Prostě mě to bavilo.

Na střední škole stavební v oboru architektura jsem se s grafikou potýkal v mnoha směrech a pracoval jsem na prestižní zakázce pro rakouskou firmu Austroflamm.

Po škole jsem šel do praxe a zkoumal kouzla materiálu a učil se přímo na stavbách. Zároveň jsem se učil nádherám typografie a vyhotovoval zakázky do kamene a skla.

Dalším zlomem byla práce pro globální hráče v oblasti paraglidingu Mac Para Technology. Zde jsem obstarával práci univerzálního grafika. Weby v šesti jazycích, zpracování reportů z celého světa, tvorba obrovské řezané grafiky na kluzáky, tisky manuálu, nažehlování grafiky na bundy, mikiny a trička.

S kamarády jsme založili architektonický ateliér Valarch, kde mám na starost onen grafický design. Ateliéru se daří a momentálně staví moderní dřevostavby a pracuje na několika projektech.

Následně přišla na scénu reklamní agentura Motýl Media, kde jsem pracoval jako kreativní grafik pro klienty jako Bestdrive, Continental, Vitana, Becherovka, Hartmann atd. Získal jsem zajímavé a cenné zkušenosti. 

Poté jsem s tím vším praštil a nyní jsem opět na volné noze, prodávám fotografie na největší fotobance internetu. Mám pár stálých klientů a občas jednorázové zakázky. Na Volné noze jsem pracoval externě např. pro Meoptu, světovou špičku v oblasti optiky.

Mám za sebou rok spolupráce s největším portálem brigád v ČR Fajn-brigady.cz a tím jsem opět nabral více zkušeností s online projekty včetně vývoje mobilní aplikace. V tuto chvíli se primárně naplno věnuji projektu Somavedic, který mi po osobních zkušenostech (a zpětných vazeb klientů) dává největší smysl. Nejen pro mě, ale i pro ostatní.

2020-24

Jsem plně vytížen a nepřijímám nové zakázky.